Piše: Hrvoje Indir, 1. d

Naš planinarski dan počinje ustajanjem u pola sedam. Prva misao nakon buđenja bila je treba li nam izlet u ovo prohladno oblačno jutro uz lošu vremensku prognozu. Prethodni dan sve do kasno navečer proveli smo u Zagrebu u posjetu kazalištu Exit i Muzeju iluzija. Bilo bi lijepo ljenčariti ovu subotu. Ipak, izlet je dogovoren puno ranije i nema odustajanja. Okupljamo se u 8 sati na autobusnom stajalištu Osnovne škole ”Đuro Ester”. Autobus nas ostavlja u Pakracu, odakle krećemo pješice prema planinarskom domu Omanovac na Psunju. Po dolasku na Omanovac presvlačimo se i pripremamo vatru za roštilj. Nakon druženja, odmora u prirodi i roštilja dobrog kao i na svakom izletu krećemo prema Daruvaru. U Daruvaru razgledavamo toplice i izvor vrele vode, a kasnije imamo pola sata slobodno. Doma dolazimo sat vremena kasnije nego što smo planirali, ali to nikome ne smeta. Autobus nas ostavlja na mjestu gdje nas je i pokupio te svi odlazimo svojim kućama puni dojmova.

 

Komentari