Foto: Bojan Koštić

Blok-sat, vrijeme kada ura staje, ljudi naćule uši i slušaju razmišljanja i osjećaje velikih, ali i naših koprivničkih pisaca. Drugi dio 5. Blok-sata u Kulturno-Kreativnom Centru PiXel održan je 2. veljače 2017. s temom snijega i pahuljica, ali i pjesme ostalih tema bile su dobrodošle. Kao i dosad, sudjelovali su gimnazijalci i srednjoškolci. Osim što su se mogli prepustiti poeziji, posjetitelji su u Pixelu mogli pogledati i izložbu pjesama koje su grafički obogaćene tijekom radionice analognog tiska u Muzeju grada Koprivnice. Mentor još uvijek novim gimnazijalcima, koji su uživali u čitanju i samom događaju, bio je profesor Miodrag Maričić, koji se trudi pokazati im put do umjetnosti riječi. Bez sumnje se polako kreću u tom smjeru, samo je pitanje kada će njihova imena biti zapisana na koricama knjiga, a te knjige će biti u našoj knjižnici. Možda (s)krenu tim putom već na sljedećem Blok-satu? Na vama je da saznate, pa nemojte oklijevati podržati ih i na ostalim čitanjima poezije!

Marko Benjak, 4. c

Komentari