Čitateljski klub Gimnazije „Fran Galović“ obilježio je 3. studenog 2016. stotinu godina od objavljivanja „Priča iz davnine“, zbirke bajki koja je proslavila Ivanu Brlić-Mažuranić diljem svijeta. Susretu je prisustvovalo pedesetak učenika. Za početak je sažeto predstavljen autoričin osobni i stvaralački portret. Potom su početke i završetke najpoznatijih njezinih bajki pročitali Petra Balija, Petra Lozo, Iva Rajković, Jan Barić i Matija Gašpari, učenici 3. b. Kao poučna i interaktivna zabava bio je pripremljen kviz o osam bajki sa sveukupno 56 pitanja. Knjigama su bili nagrađeni oni najuspješniji, čak njih šestero. Uz zabavan kviz svi su se sudionici zasladili čokoladom. Današnji susret jedna je od aktivnosti Čitateljskog kluba u Mjesecu hrvatske knjige.

Edita Jurenec, 4. c