Učenici 1. b GFG, Hana Živko i Luka Zobec, kao članovi Dječjeg gradskog vijeća sudjelovali su na otvorenju Međunarodnog tjedna djece. Evo što su podijelili s urednicima školske vebne stranice:

„U domu mladih smo se družili s djecom prvih i drugih razreda koprivničkih osnovnih škola. Uz ples i igru, čuli smo mnogo dječjih poruka koje smo kasnije mogli prenijeti našem gradonačelniku – on će možda uspjeti ostvariti neke želje naših malih školaraca. Bilo je želja za što više igrališta u Koprivnici, npr. djeca su primijetila da nemamo igralište za badminton i malo većih želja poput one da se napravi i vanjski bazen na bazenima Cerine. Ono čime su mališani pokazali da su možda i zreliji od svih nas jest da su zaželjeli da se što više igraju i druže s roditeljima koji previše rade i nemaju puno vremena za igru s njima. Budući da je tema ovogodišnjeg Tjedna djece igra, mališani su izradili i igračke koje su nam predstavili i pokazali kako najdraže igračke zapravo naprave kod kuće, a za to vrijeme se i druže s obitelji. Priznali smo si da mi ne bismo uspjeli napraviti takve domišljate igračke. Uz njih smo se malo vratili u djetinjstvo i zaboravili na školu i obaveze… Kako bi bilo divno da svi na neki način ostanemo djeca, tako iskreni, radosni i puni razumijevanja za druge.“

Martina Grgac, prof.

Komentari